ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın her yere ihracat potansiyeli var

Hürriyet Haber
22.03.2019 - 09:15Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi VetAnka Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği 6. Kariyer Günleri ve Sektörel Buluşma Toplantısı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda yapıldı.

Hürriyet Haber

Toplantıya 20 farklı ilin veterinerlik fakültelerinde okuyan öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz şunları kaydetti, “Ankara’nın dünyanın her yerine ihracat yapabilecek bir potansiyeli var. Geleneksel ürünlerimizi de bu toprakların tarımıyla, hayvancılığıyla dünyayla yarışabileceğimize inanıyoruz. Türkiye’de Fransız bir peynir 200-300 TL’ye satılıyorsa bu coğrafi ürün olmasıyla alakalı bir şeydir. Ürünümüzün marka değerini artırmak veteriner hekimlerin marifetinden, onların denetiminden geçiyor ve bunun uluslararası tescil almasından geçiyor. Bu sebeple nisan ayının ikinci haftasında ATO olarak Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi düzenleyeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’nın her yere ihracat potansiyeli var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2019 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’nın her yere ihracat potansiyeli var haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı