ANKARA HABERLERİ

Ankaralı sanayicilerin taleplerini dinlediler

Hürriyet Haber
19.10.2019 - 10:37 |Son Güncelleme :

Dünyanın çeşitli ülkelerine atanan 25 Türk Ticaret Ataşe ve Müşaviri, görev yerlerine gitmeden önce Ankaralı sanayicilerle buluşarak beklentilerini dinledi.

Hürriyet Haber

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur’un da katıldığı toplantının ardından bazı sanayi işletmelerini de ziyaret eden katılımcılar, Ankara’nın üretim kabiliyetini yakından gördü. ASO Başkan Vekili Seyit Ardıç, şunları söyledi: “Ankara sektörel çeşitlilik açısından, teknoloji yoğunluğu açısından Türkiye’de lider illerden biri. O nedenle buraya sık sık alım heyetleri yapmanızı isteriz. Ülkelerinizdeki iş adamlarını alıp buraya getirin. Biz misafir edelim, iş anlaşmaları yapalım. İhracatçı firmalarımızın önemli sorunlarının başında, ihracat desteklerinin yurt dışı onay süreçlerinin yavaş ilerlemesi geliyor. Lütfen ekonomimizdeki mevcut durumu da göz önüne alarak bu konuda daha hızlı hareket edin.”
Batur ise yeni dönemde bu tür buluşmalara çok büyük önem verdiklerini ve ilk adımı Ankara Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Batur, “Bizim sizlerden beklentimiz, dış temsilciliklerimizle sürekli iletişim halinde olmanız ve bizleri güçlü olduğunuz alanlarla ilgili olarak bilgilendirmeniz. Bizim görevimiz ise bu fırsatları gördüğümüzde anında sizlere taşımak olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankaralı sanayicilerin taleplerini dinlediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2019 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankaralı sanayicilerin taleplerini dinlediler haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:32
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı