ANKARA HABERLERİ

Ankaragücü’nde icra şoku

Hürriyet Haber
29.05.2018 - 14:46Son Güncelleme :

Gökçek dönemi yöneticilerinden Ayhan Atalay, 21.3 milyon TL alacağı olduğu iddiasında bulundu. Ankara 10. İcra Müdürlüğü tarafından, 25 Mayıs Cuma günü kulübe ödeme emri gönderildi. Sarı-lacivertli yönetim, konuyla ilgili olarak yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

Hürriyet Haber

Süper Lig'de 6 yıl aradan sonra yeniden mücadele edecek olmanın sevinci yaşayan Ankaragücü, kulübe gelen icra haberi ile sarsıldı.Ahmet Gökçek döneminde, mali sayman olarak sarı-lacivertli ekibin yönetiminde görev yapan Ayhan Atalay, 21 milyon TL’yi aşan icra takibi başlattı. Ankara 10. İcra Müdürlüğü tarafından kulübe, 25 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde, ödeme emri gönderildi.Başkent ekibinin yönetimi, bu gelişmenin üzerine açıklama yayınladı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:“Mahkeme kararı ile kulüp başkanlığı yok hükmünde sayılan Ahmet Gökçek’in yönetiminde yer alanların, kulübümüzden alacakları olduğu iddiası ile başlattıkları icra takibine bir yenisi daha eklendi. Yok hükmünde sayılan Ahmet Gökçek’in başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği yapan ve o dönem kulübün mali saymanı olan Ayhan Bedirhan Atalay kulübümüzden alacağı bulunduğu iddiası ile 21 milyon 333 bin TL’yi icra yolu ile talep etmiştir. Aynı Ayhan Bedirhan Atalay, savcılıktaki ifadesinde, kulübe 4 milyon TL verdiğini ve bunu da hibe olarak verdiğini ifade etmiş ise de şimdi 21 milyon 333 bin TL’yi borç olarak verdiğini iddia ederek, kulübümüzden talepte bulunmaktadır. Bu talebe karşı, yasal yollara başvurular kulübümüz tarafından yapılacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankaragücü’nde icra şoku hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mayıs 2018 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankaragücü’nde icra şoku haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı