ANKARA HABERLERİ

Ankara’da çocuk olmak sergisi

Hürriyet Haber
26.04.2018 - 01:00Son Güncelleme :

Ankara Eko Okulları 8. Resim ve Fotoğraf Sergisi, dün Cer Modern Sanatlar Merkezinde açıldı.

Hürriyet Haber

Salih Alptekin Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Ankara Eko Okul İl koordinatörü Şadiye Yakışkan’ın koordinatörlüğünde açılan sergide, 31 okulun öğrencilerinin “Ankara’ da Çocuk Olmak” konulu fotoğraf ve resimleri sergileniyor

Başkent Üniversitesi Ayşe Abla Okulları öğrencilerinin klasik müzik konseriyle renklendirdikleri açılışa, Türkiye Çevre Eğitim Vakfından Ulusa Koordinatör asistanı Merve Çoban çok sayıda okul yöneticisi, koordinatör öğretmeler ve öğrenciler katıldı. Sergi bugün de gün boyu Cer Modern Sanatlar Merkezinde izleyicileri buluşmayı sürdürecek.

ÖĞRENCİLER ÇEVRE KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program. Söz konusu program ile hem öğrencilerin hem de ailelerinin, çevresel konularda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 800 okul, Ankara’ da ise 100 okul program dahilinde çalışmalarını yürütüyor. Okullarda yapılan çalışmalar 2 yılda bir Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından denetleniyor ve başarılı bulunan okullar uluslar arası saygınlığı olan “Yeşil Bayrak” la ödüllendiriliyor.

Ankara’da çocuk olmak sergisi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’da çocuk olmak sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2018 tarihinde saat 01 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’da çocuk olmak sergisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı