ANKARA HABERLERİ

Küçük kızım ilk adımlarını o sinagogda attı

Hürriyet Haber
03.03.2018 - 15:15Son Güncelleme :

İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Na’eh, “Yahudi Mahallesi” diye de bilinen Ulus Sakalar Mahallesi’ndeki sinagogla ilgili, “Küçük kızım ilk adımlarını o sinagogda attı. Adım atmaya başladığını orada gördük” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara’daki Yahudi tarihinin Roma’ya kadar uzandığını anlatan Büyükelçi Eitan Na’eh, “Ankara’daki Yahudi toplumu hiçbir zaman çok kalabalık olmadı. 1950’ler, 60’lara kadar birkaç yüz kişi varmış. Şu anda Ankara’daki Yahudi cemaatinin sayısı çok az. En fazla 30 kişi vardır. Aktif şekilde gördüklerim 5-10 kişiyi geçmez” diye konuştu.
Büyükelçi Eitan Na’eh ile müdavimi olduğu Ankara Kalesi’ndeki Kirit Kafe’de buluştuk. Na’eh, artık ahbap olduğu Ankara Kalesi esnafını dolaştı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Küçük kızım ilk adımlarını o sinagogda attı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2018 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçük kızım ilk adımlarını o sinagogda attı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı