ANKARA HABERLERİ

Ankara Çayı ıslah edilmeli

Murat YILMAZ
16.04.2019 - 09:04Son Güncelleme :

Ankara’nın çevre sorunları ile ilgili yaptıkları tespitler ve çözüm önerileri konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çağrıda bulunan Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Başkanı Baran Bozoğlu, “Hiçbir beklentimiz olmadan çözüm için katkı vermeye hazırız” dedi.

Murat YILMAZ

Bozoğlu’nun dikkat çeken önerilerinden birisi de kentteki merkezi noktalara çeşme ve ücretsiz tuvaletlerin konulması oldu. Bozoğlu özetle şunları söyledi: “Tatlar’daki atık su tesisi şu anda işlevini yerine getiremiyor. Yüzde 50 atık su bay pass edilip direkt Ankara Çayı’na veriliyor. Atık su tesisinin revize edilmesi gerekiyor. Ankara Çayı, Ankara için önemli bir değer ancak açık bir kanalizasyona dönmüş durumda. Ankara Çayı, ıslahı sağlanarak, gelen atık suların engellenerek insanların erişebileceği bir mesire alanı haline getirilebilir. Bu konuda bir proje yarışması açılabilir. Kızılay, Tunalı Hilmi, Çayyolu, Yenimahalle gibi merkezi noktalarda hijyenik herkesin ulaşabildiği ücretsiz tuvaletlere ihtiyacımız var. Ankaralıların ücretsiz içme suyuna ulaşabilecekleri çeşmelerin konulması da bir başka konu. Ulus, Kızılay gibi merkezi yerlerde önemli bir ihtiyaç.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Çayı ıslah edilmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2019 tarihinde saat 09 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Çayı ıslah edilmeli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı