ANKARA HABERLERİ

Ankapark'a büyük ilgi

Hürriyet Haber
22.03.2019 - 10:59Son Güncelleme :

Avrupa ve Asya’nın en büyük tema parkı ‘Wonderland Eurasia’ (Ankapark) 2 günde 7’den 70’e 120 binin üzerinde misafiri ağırladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün gerçekleştirdiği açılışta, parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıklamasının ardından, Ankaralıların yanı sıra şehir dışından gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi.

Hürriyet Haber

 

Ankaparka büyük ilgi

Hürriyet Ankara  ‘Wonderland Eurasia’ yı gezdi.

 

Wonderland Eurasia’nın (Ankapark) ilk misafirleri, bir yandan oyuncakların keyfini çıkardı, diğer yandan parkın temasını oluşturan dinozorlar ve robotlarla fotoğraf çektirdi. Güzel havayı değerlendiren eğlence tutkunları oyuncaklara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu, park görevlileri oyun alanlarının girişinde vatandaşları bilgilendirdi. Parkın en çok ilgi gören oyuncağı ise 35 metre yüksekliğe ulaşabilen ve 88 kilometreye kadar hızlanabilen Light Speed adlı Roller-Coaster oldu. Ankaralıların yanı sıra çevre illerden gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi. Hürriyet Ankara ilk misafirleriyle beraber 1 milyon 300 bin metrekare alana kurulu ‘Wonderland Eurasia’yı gezdi, vatandaşları dinledi. Vatandaşların ortak talebi ‘oyuncakların fahiş fiyatlarla hizmete açılmaması’ yönünde oldu.

PAHALI OLURSA GELEMEYİZ

*Sabah-Selahattin Yazıcı: “Öncelikle böyle bir parkı ülkemize kazandıranlara teşekkür etmek lazım. Girişleri uygun fiyatlı yaparlarsa kazanan hem vatandaş hem işletme olur. Beğenmek ise mesele beğeniyoruz, ama pahalı olursa işler yürümez, gelmeyiz.”

GEZMEYE BİR GÜNÜMÜZ YETMEDİ

*Aydın Akaoğlu: “Çocuklarımız televizyonda gördü. Bizde eşimle beraber Mersin’den çocukları aldık geldik. Bundan sonra da yolumuz düştüğünde geleceğiz. Fiyatların uygun olmasını bekliyoruz. Ancak park oldukça büyük. Çocuklu bir aileye bir gün yetmez parkın tamamını gezmek için.”

TORUNLAR İÇİN GELECEĞİZ

*Ali-Nurcihan Özer: “Ankara’ya seyahat için Balıkesir’den geldik. Gelmişken AnkaPark’ı da gezdik. Biz oyuncağa binemedik kısmet olursa, torunları getireceğiz.”

KÜTAHYA’DAN GÖRMEYE GELDİK

*Mehmet Özbey: “Kütahya’dan 05.00’ta yola çıktık. Bugün boş günümüzdü açılışında ücretsiz olduğunu duyduk. Sırf burayı görmek için geldik.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankapark'a büyük ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2019 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankapark'a büyük ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı