ANKARA HABERLERİ

Altındağ’a Ankara’nın en büyük buz pisti

Hürriyet Haber
22.12.2018 - 14:48Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi tarafından Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılan Ankara’nın en büyük buz pateni pisti ve kapalı pazar yeri törenle açıldı.

Hürriyet Haber

Açılışa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da katıldı. Tuna, “Kıymetli Belediye Başkanımızın üstün gayretleri ile Altındağ’da her şey yeniden düzenlendi ve yepyeni bir ilçe oluşturuldu” dedi. Çocukların ve gençlerin mutlu ve sağlıklı olabileceği spor merkezleri, parklar, kültür merkezleri açtıklarının altını çizen Başkan Tiryaki de özetle şu bilgileri verdi:

İHTİYACA GÖRE YATIRIM

“Çünkü mutlu çocuklar, mutlu yarınlar demektir. Altındağ’da yaklaşık son bir yıldır her hafta açılış yapıyoruz. Altındağ’a sosyal alanda pek çok tesis kazandırdık, çünkü dönüşümü çok yönlü icra ediyoruz. Ali Ersoy Mahallesi’ne açtığımız buz pistinin ve kapalı pazar yerinin dışında, kültür merkezleri, parklar, sağlık merkezi, spor tesisi, yüzme havuzu ve anaokulu da açtık. Şimdi bir de kütüphane yapıyoruz. Biz Altındağ’da vatandaşın neye ihtiyacı varsa, onu yapmaya çalışıyoruz.”

GENÇLERDEN GÖSTERİ

Açılış töreninin ardından piste inen buz hokeyi oyuncuları ve buz pateni sporcuları, bir gösteri sundu. Buz pisti, 4 bin metrekarelik bir kullanım alanında, 900 metrekarelik pist alanıyla tamamı gerçek buzdan yapılarak inşa edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağ’a Ankara’nın en büyük buz pisti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağ’a Ankara’nın en büyük buz pisti haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı