ANKARA HABERLERİ

Alman casusu geliyor

Hürriyet Haber
04.01.2019 - 14:44Son Güncelleme :

Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in rol aldığı, Beşikçioğlu’nun 2. Dünya Savaşı sırasında Alman casusunu canlandırdığı ‘Çiçero’ filmi 18 Ocak’ta vizyona giriyor.

Hürriyet Haber

Serdar Akar’ın yönettiği film, tarihte ‘Yüzyılın Casusu’ olarak adlandırılan ‘Çiçero’nun hayatından sinemaya uyarlandı. ‘Çiçero’ olarak bilinen İlyas Bazna, İkinci Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliğinde uşak olarak görev yaptı. Bazna, buradaki görevi boyunca Almanya lehinde casusluk faaliyetlerinde bulunur ve savaşın kaderini değiştirir. 

ZENGİN OYUNCU KADROSU

Filmde ayrıca Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık Onat, Levent Ülgen, Açelya Özcan, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Ezel Özgün gibi oyuncular yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Alman casusu geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ocak 2019 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alman casusu geliyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı