ANKARA HABERLERİ

Akyurt Fuar Alanı’nın yüzde 25'i tamam

Hürriyet Haber
25.01.2019 - 16:34Son Güncelleme :

Ankara ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak Akyurt Uluslararası Fuar Alanı’nda inşaat çalışmaları yüzde 25 oranında bitirildi. Fuarın 2019 sonunda açılması planlanıyor.

Hürriyet Haber

Başkent turizmine katkı sağlayacak ve Esenboğa Havaalimanı ile entegreli ulaşım imkânına sahip olacak Akyurt Uluslararası Fuar Alanı’nın inşaat çalışmaları devam ediyor. Olumsuz hava koşullarına rağmen fuar alanının betonarme imalatı sürüyor. Ankara’nın ilk uluslararası fuarı olma özelliğine sahip Akyurt Uluslararası Fuar Alanı inşaatının yüzde 25’i tamamlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara İl Özel İdaresi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası ile Ankara Ticaret Borsası, Akyurt Belediyesi, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ortaklığı ile kurulan Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre Anonim Şirketi sık sık toplanarak, fuar alanı inşaatında sergi salonlarının yapımına geçilmesi yönünde çalışmalar yürütüyor.

2019 SONUNDA TAMAMLANACAK

Kapalı sergi alanı ile idari binalar, toplantı ve konferans salonları, yiyecek-içecek ve servis bölümleri, kiralık depolar ve servis mekanlarının da yer alacağı arsa alanı içinde 127 bin metrekare açık fuar alanı ve 7 bin 500 araçlık açık otopark bulunacak. Fuar alanına kurulacak huzur bahçesi ile özgün bir tasarıma sahip olacak Akyurt Uluslararası Fuarı, havaalanına yakın olma özelliği ve entegreli ulaşım imkanıyla da önemli bir merkez haline dönüşecek. Sadece Ankara’nın değil İç Anadolu Bölgesi’ndeki diğer illerin de ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağı öngörülen fuarın, 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

YERLİ SANAYİ ÜRÜNLERİ ALICI İLE BULUŞACAK

Yurt dışından ve çevre illerden katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Akyurt Uluslararası Fuarı hem Anadolu’da üretilen yerli sanayi ürünlerinin alıcı ile buluşmasını sağlayacak hem de katma değeri yüksek organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akyurt Fuar Alanı’nın yüzde 25'i tamam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2019 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akyurt Fuar Alanı’nın yüzde 25'i tamam haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2019, Pazar
 • İmsak
  05:26
 • Güneş
  06:49
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:48
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı