ANKARA HABERLERİ

Aktarmasız metroyu bekliyoruz

Murat YILMAZ
29.05.2018 - 15:14Son Güncelleme :

Sincan-Batıkent metrosunun altı vagonla aktarmasız hizmet verecek olması, bu güzergâhta seyahat eden vatandaşlarda memnuniyet yarattı. Hürriyet Ankara yolculara görüşlerini sordu. Ortak değerlendirmeler, “Sıra ve koltuk kapma yarışı bitecek. Vakit kazancı olacak. Dört gözle bekliyoruz” şeklinde oldu.

Murat YILMAZ

 

HürriyetAnkara’nın dün ‘Aktarma kalkıyor’ manşetiyle duyurduğu Sincan-Batıkent metrosunda vagonların haziranda altıya çıkması ve aktarmanın temmuzda kalkacak olması bu hattı kullanan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Batıkent’teki iki metro arasındaki koşuşturmacanın biteceğine dikkat çeken yolcular, 6’lı vagonla aktarmasız ulaşım için, “Dört gözle bekliyoruz” değerlendirmesini yaptı. Hürriyet Ankara muhabiri dün bu hattaki yolculara yeni düzenlemeyi sordu. İşte Sincan-Batıkent metrosunu kullanan kent sakinlerinin görüşleri:

Aktarmasız metroyu bekliyoruz
BOŞA BEKLEMEYECEĞİZ

Ahmet Sel: Özellikle sabah ve akşam saatlerinde üç vagon yetmiyor. İnsanlar iç içe seyahat ediyor. Bunun 6 vagona çıkması, gidiş gelişin rahat olması, burada insanların boşa beklememesi için olumlu bir gelişme. Transit gitmesinde büyük yarar görüyorum.

Aktarmasız metroyu bekliyoruz
ARTIK OTURARAK GİDİP GELİRİZ

Nihat Ketrez: Eryaman’da oturuyorum, metroyu kulanıyorum. Direkt olması bizim için daha iyi. Olmasını uzun süredir bekliyorduk. İnşallah olur. Sabahları ayakta tıklım tıklım gidiyorduk. Altı vagon olursa artık oturarak gidip geliriz avantajımız olur.

Aktarmasız metroyu bekliyoruz
KOLTUK KAPMA YARIŞI BİTER

Nagihan Karacaoğlu: Özellikle sabah ve akşam saatlerinde kalabalık oluyor. Kızılay’dan altılı vagonla gelince üçlü olan trene koşturmak durumunda kalınıyor. İnsanlar Batıkent’te iniyor koştura koştura herkes birbirini ezecek şekilde sıra ve koltuk kapmaya çalışıyor, artık bu yarış bitecek.

Aktarmasız metroyu bekliyoruz
VAKİT KAZANCI OLACAK

Aydın Engin: Altı vagonla aktarmasız olacaksa çok iyi olur. Vakit kazancı olacak. Sabah işe gidiş ve akşam dönüşlerde çok büyük zaman katkısı olacak. İndi bindilerde koşuşturma ve tartışmalar oluyordu bunlar da sona ermiş olacak.

Aktarmasız metroyu bekliyoruzDÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Vedia Ulak: Bu metroyu Sincan, Yenikent, Etimesgut gibi farklı ilçelerden aktarma ile gelenler de kullanıyor. 3 vagondan 6 vagona çıkartılırsa ulaşım çok rahatlayacaktır. Aktarmanın bitmesi de çok iyi olur. Dört gözle bekliyoruz. Mesela Çayyolu metrosu 6 vagona çıkınca rahatladı aynısı Sincan metrosunda da olacaktır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Aktarmasız metroyu bekliyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mayıs 2018 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aktarmasız metroyu bekliyoruz haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı