ANKARA HABERLERİ

Ahşaba hayat veriyorlar

Hürriyet Haber
01.04.2019 - 09:19Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Çamlıdere'deki ‘Ağaç İşçiliği ve Oymacılığı Atölyesi’nde aldıkları eğitimleri tamamlayan 70 kursiyere, sertifikaları verildi.

Hürriyet Haber

Lazer, Ahşap Kesme ve CNC makinelerini kullanan kadınlar, ahşap oyuncaklar, kahvaltılıklar, süs eşyaları gibi bir birinden renkli pek çok ürün üretti. Ahşap Atölyesi’nin sorumlusu Yurdagül Özsoy, “Bu kurs sayesinde hepsinin kendine güveni geldi, dostluklar kurdular ve dayanışma içinde çok güzel işler yapıyorlar. CNC makinesiyle çizim yapmayı öğrendiler, lazer makinesini kullanmayı öğrendiler, ahşaba şekil vermeyi öğrendiler. Ürettikçe de mutlu oluyorlar. Kadınlar evde atıl olmamalı, onları her yerde üretirken görmeliyiz. Kadının olduğu yerde hayat vardır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ahşaba hayat veriyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2019 tarihinde saat 09 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ahşaba hayat veriyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı