ANKARA HABERLERİ

8 yılda 14 bin ev temizlendi

Hürriyet Haber
19.04.2019 - 09:40Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi’nin 2011 yılının Nisan ayından itibaren başlattığı yardıma muhtaç, yaşlı ve engellilere yönelik olarak başlattığı evde temizlik hizmeti, 8 yılda yaklaşık 14 bin eve ulaştı.

Hürriyet Haber

Yenimahalle Belediyesi’nin 4’er kişilik 3 ekibi her gün ortalama 12 evi dip köşe temizleyerek, yaşlı ve engellilerin yaşam alanlarını daha hijyenik ve yaşanabilir bir hale getiriyor. Randevu sistemiyle çalışan temizlik ekipleri; evlerde cam, kapı, eşya, halı, koltuk, lavabo ve tuvalet temizliği yapıyor. 2019 ocak ayından bugüne kadar da 750 vatandaşa hizmet verildi. Yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yaşı ilerleyen ya da sağlık durumundan dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızı tespit ederek, talepleri doğrultusunda evde temizlik hizmeti veriyoruz. Ben ve ekibim ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gücümüzün yettiği ölçüde yardımcı oluyoruz, onlara sahip çıkıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 8 yılda 14 bin ev temizlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2019 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 8 yılda 14 bin ev temizlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı