ANKARA HABERLERİ

40. yılda 310 fidan

Hürriyet Haber
20.04.2019 - 10:25Son Güncelleme :

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli, ‘Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 40. Yıl Hatıra Ormanı’ kurdu.

Hürriyet Haber

Yenimahalle'deki 6 bin metrekarelik bir alanda oluşturulan hatıra ormanına; karaçam, sedir, mavi servinin de aralarında bulunduğu 310 fidan dikildi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şehirlerin en büyük ihtiyacı olan oksijen veren ve yaşamı kolaylaştıracak ağaçların dikim töreninde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. GÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sadık Demirsoy da fakültenin kuruluşunun 40. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ağaç dikim töreninin de bunlardan biri olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 40. yılda 310 fidan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2019 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 40. yılda 310 fidan haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı