ANKARA HABERLERİ

220 bin işle 1 milyon umut

Hürriyet Haber
20.03.2019 - 09:26Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği ‘İstihdam Seferberliği 2019 Yılı Bilgilendirme Toplantısı’na katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara'da 2002'de yaklaşık 1 milyon olan aktif sigortalı sayısının bugün 2 milyonu aştığını belirterek, bu artışta 340 bine yakın iş yerine verdikleri toplam 9 milyar liralık teşvik ve desteğin büyük payı olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber

Yeni bir istihdam teşvik paketi hazırladıklarını belirten Selçuk, şunları söyledi: "İşverenlerimizin, geçen ay Cumhurbaşkanımıza verdiği 2,5 milyon ilave istihdam sözünü tutacağına inanıyorum. Bu kapsamda Ankaralı işverenler de 220 bin istihdam sözünü verdi. 2,5 milyon kişiyi istihdam etmek demek 10 milyon kişiye aş demek. Ankara için 220 bin istihdam demek 1 milyon kişiye ulaşmamız demek. İstihdam seferberliği sayesinde, vatandaşlarımızın yüzü gülecek, milyonlarca evde tencere kaynayacak, çocuklarımız için mutlu bir gelecek inşa edeceksiniz. ATO Başkanımız (Gürsel Baran), 157 bini bulan üye sayısıyla hedeflerinin 157 binin üstünde istihdam sağlamak olduğunu açıkladı. Bu, bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ben ATO’nun tüm üyelerinin belirlenen hedefin üzerine çıkacağına inanıyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 220 bin işle 1 milyon umut hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2019 tarihinde saat 09 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 220 bin işle 1 milyon umut haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı