ANKARA HABERLERİ

135’ten fazla ülkeye makine ihraç ediyoruz

Hürriyet Haber
13.11.2019 - 10:15 |Son Güncelleme :

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu; “Yabancı ülkelerden sektör olarak yoğun talep alıyoruz. Talebi karşılamak ve ülkemize daha fazla katma değer sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize ve insanlara daha fazla fayda sağlamak için TİKA ile işbirliğine de hazırız” dedi.

Hürriyet Haber

AKILLI FABRİKALAR KURUYORUZ

135’ten fazla ülkeye yüzde 100 yerli ve milli üretim makineleri ihraç ettiklerini belirten Demirtaşoğlu, özetle şu bilgileri paylaştı: “Değirmen deyince bizim insanımızın aklına hemen taş, yel ve su değirmenleri geliyor. Ancak, 15 yıl önce Endüstri 4.0’a geçen sektörümüz çok büyüdü ve gelişti. Artık neredeyse insansız çalışan akıllı fabrikalar kuruyoruz ve güçlü Ar-Ge çalışmalarımızla ülkemizin teknolojide ne denli geliştiğini tüm dünyaya gösteriyoruz. Yabancı ülkeler bizden un ve yem fabrikaları kurmamızı istiyorlar, makine alımı için yoğun talepte bulunuyorlar. Biz yaptığımız işlerle ülkemizin reklamını yapıyoruz, çünkü biz yüzde yüz yerli ve milli makineler üretiyoruz. Kendi Ar-Ge’mizden çıkan makinelerimizi dünyaya pazarlıyoruz. Biz dernek olarak ülkemize ve insanlara daha fazla fayda sağlamak için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile de güç birliği yapmak istiyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 135’ten fazla ülkeye makine ihraç ediyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Kasım 2019 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 135’ten fazla ülkeye makine ihraç ediyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:56
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı