ANKARA HABERLERİ

12 bin yıl öncesine yolculuk

AA
25.04.2019 - 13:35Son Güncelleme :

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Ankara’da düzenlenen ‘Göbeklitepe Tanıtım Günleri’ başladı.

AA

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan, yaklaşık 12 bin yıl öncesinin inanç merkezi Şanlıurfa’daki Göbeklitepe'nin tanıtımı amacıyla Armada Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen etkinliğin açılışına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye'ye gelen Almanya, Azerbaycan, Irak, Kamerun ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden çocuklar katıldı. Konuk çocuklar, buğdayın ilk yetiştirildiği nokta olan Göbeklitepe'yi simgeleyen ekmeği birlikte yoğurdu ve ziyaretçilere yöresel danslarını sundu. 28 Nisan tarihine kadar devam edecek tanıtım günlerinde resim, heykel ve seramik sergileri ile ebru ve çini atölyeleri düzenlenecek. 
Armada AVM Müdürü Çiğdem Gönen, “Biz de daha yakından ziyaretçilerimize Göbeklitepeyi tanıtmak ve oranın turizm cenneti olduğunu vurgulamak istiyoruz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 12 bin yıl öncesine yolculuk hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2019 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 12 bin yıl öncesine yolculuk haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı