ANKARA HABERLERİ

100 milyon Dolar ihracat hedefi

Mehtap YILMAZ/AA
25.03.2019 - 09:24Son Güncelleme :

Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi'nin, kurulduğu 2013 yılından bugüne bünyesindeki 37 firmayla yaklaşık 50 milyon Dolar ihracat yaptığını belirterek, "Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'te bu rakamı katlayarak 100 milyon Dolar’a ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

Mehtap YILMAZ/AA

Bilkent CYBERPARK'ın Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi üyelerine yönelik gerçekleştirilen ihtiyaç analizi çalışması sonucu ortaya çıkan verilerle danışmanlık hizmeti sunduklarını, fuarlara katılım gösterdiklerini, ABD, İngiltere, Almanya, Etiyopya, Malezya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere ticaret heyeti gezileri düzenlediklerini anlatan İnaltekin, bu kapsamda yapılan faaliyetlerin Ticaret Bakanlığı’nca yüzde 75 desteklendiğini dile getirdi.

EN İLHAM VERİCİ ÇÖZÜM SEÇİLDİ

Küme firmalarının başarılı olması ve büyümesi için büyük gayret gösterdiklerini belirten İnaltekin, şöyle konuştu:
"Girişimciler için uluslararası düzeyde ortaklıklar kurulmasını kolaylaştırmak üzere tasarladığımız iş geliştirme programı 'B2B Eşleştirme Projesi', Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin (IASP), 76 ülkeden yaklaşık 400 üyesiyle yapılan oylamasında 'en ilham verici çözüm' seçildi ve dünya birincisi olduk. Herhangi bir jüri ya da komite tarafından değil, dünyada faaliyet gösteren teknoparkların bir çatı altında toplandığı IASP üyesi teknoparklar tarafından yapılan oylamayla bu ödüle layık görülmek ve ödülü ülkemize getirmek bizi çok gururlandırdı."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 100 milyon Dolar ihracat hedefi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2019 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 100 milyon Dolar ihracat hedefi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı