AMASYA HABERLERİ MERZİFON HABERLERİ

Amasya'dan dünyaya elektromotor ihracatı

DHA
27.01.2019 - 11:56Son Güncelleme :
DHA

Sinan HARMANCI/MERZİFON,(Amasya),(DHA)- AMASYA’nın Merzifon ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 1999 yılından bu yana faaliyet gösteren Elektromotor Fabrikası, dünyaca ünlü firmalara motor üretiyor.

Merzifon ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde 1999 yılında hizmete girip faaliyetine başlayan Elektromotor Fabrikası, dünyaca ünlü firmalara motor üretiyor. Amasya Valisi Osman Varol, geldiği Organize Sanayi Bölgesi'nde Merzifon Elektromotor Metal Endüstri Sanayii ve Ticaret A.Ş Fabrikası’nı ziyaret etti. Vali Varol, kent ve ülkenin ekonomisine katkı sağlayan fabrika yetkililerinden, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Fabrika yetkilileri, Vali Varol’un ziyareti ile büyük bir onur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Üretimin nasıl gerçekleştiği, aşamaları ve diğer faaliyetleri hakkında bilgilendirilen Vali Varol, gezdiği tesislerde de incelemelerde bulundu.

Tüm sanayi tesis ve kuruluşlarının Amasya’nın yanı sıra ülke ekonomisine yaptıkları katkıların önemli olduğunu belirten Amasya Valisi Osman Varol, kent ve bölgenin gelişmesine katkı sağlayan girişimcilere gereken desteği vereceklerini de söyledi. 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merzifon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merzifon ilinden Amasya'dan dünyaya elektromotor ihracatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2019 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya'dan dünyaya elektromotor ihracatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı