AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

AİÇÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi

DHA
07.12.2018 - 14:50Son Güncelleme :
DHA

Servet Arslan AĞRI-(DHA)-AĞRI İbrahim Çeçen Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1'inci sınıf öğrencileri için her yıl geleneksel olarak yapılan “Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi.
    Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Rektör Yardımcısı Önder Şimşek, Erzurum Eczacı Odası Genel Hakan Özcan, Dekanlar, akademisyenler, eczacılar ve öğrenciler katıldı.
    Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, "Bu giyeceğiniz beyaz önlükler saflığın temizliğin, sadakatin, dürüstlüğün bir nişanesi ve göstergesidir. Eğitim-öğretim hayatınız boyunca bu saflığı, sadakati ve dürüstlüğü kaybetmeyiniz.ö dedi.  Beyaz önlükleriniz aydınlığın, başarının, yeni başlangıcın ve barışın sembolüdür. Eczacılık mesleği çok kıymetli ve her zaman ihtiyaç duyulacak bir meslek. Kendinizi iyi yetiştirin, okuma alışkanlığı kazanın. İlerde elde edeceğiniz başarıların temelini bugünden atmanız lazım. Ülkemizin ve bizlerin geleceği sizlere emanet" diye konuştu
    Törende konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Serdar Gültekin ise, “Sizler değişen dünya koşullarını da gözeterek ülkemizi, eğitiminiz birlik beraberlik içerisinde, din, mezhep, ırk ayrımı yapmadan birbirinize duyduğunuz saygı ve güven çerçevesinde, toplumumuzu değer yargıları gözeterek hareket etmenizi beklemekteyiz" dedi. 
    Program, Eczacılık Fakültesi 1'inci sınıf öğrencilerinin sahnede beyaz önlüklerini giymelerinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AİÇÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı