AFYONKARAHİSAR HABERLERİ DİNAR HABERLERİ

Dinar'da Çiçek Festivali

DHA
17.04.2019 - 10:45Son Güncelleme :
DHA

 

Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Dinar ilçesinde 7. Çiçek Festivali düzenlendi.

Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği ile bir çiçek firması tarafından düzenlenen Çiçek Festivali'nin açılışı Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır ve protokol üyeleriyle vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde 200 çeşit ve toplamda 30 bin çiçek stantlarda yer aldı.

Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği Başkanı Aziz Yılmaz, festivali 'Çiçeklerin açtığı yerde umutlar da canlanır' düsturuyla düzenlediklerini söyledi.

Kaymakam Selami Kapankaya, "'Karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak' demişler. Dinar'da insanların eğlenebileceği, vakit geçirebileceği, bilgi edinebileceği işte bunlar bir başlangıçtır. Dinar'ımızda kaymakamlık, belediyemiz ve böyle gayretli vatandaşlarımız sayesinde daha güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Turizm medeniyet projesidir, bir barış projesidir. İnsanlar birbirini tanıdıkça sever. İlçede de birlik, beraberlik olan yerde de başarı olur karşılıklı sevgi, saygı olur" dedi.

Konuşmaların ardından Aziz Yılmaz, katılımcılara stantlardaki çiçekleri tanıttı. Festival 25 Nisan tarihine kadar sürecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Dinar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Dinar ilinden Dinar'da Çiçek Festivali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2019 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dinar'da Çiçek Festivali haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı