AFYONKARAHİSAR HABERLERİ DİNAR HABERLERİ

Dinar'da birlik toplantısı

DHA
27.11.2018 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

 

Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA) - DİNAR'da Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.

Dinar Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin toplantısı Kaymakam Selami Kapankaya başkanlığında Park Ala Toplantı ve Seminer Salonu'nda yapıldı. Toplantıya mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, İlçe Jandarma Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Levent Keskin ve daire amirleri de katıldı.

Kaymakam Selami Kapankaya, "Yılda iki olağan meclis toplantımız var. Bunlardan bugün itibariyle ikincisini yapmaktayız. Yıl sonu olduğundan dolayı yapılan işlerin muhasebesi, önümüzdeki sene yapılacak işlerin de planlanması şeklinde olacak. Köylere Hizmet Götürme Birliği ve özel idare, köylerimiz de yaklaşık 17 bin nüfusa hizmet veriyor. İl Özel İdaresi ve KÖYDES vasıtasıyla gelen ödeneklerle beraber ayrıca ilçemizin de kalkınması için sosyal, kültürel konularda da bütün kurumlara destek vermeye çalışıyor" dedi.

Dinar Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaklaşık 65 bin metrekare parke taşı döşemesi işinin KÖYDES tarafından yapıldığını anlatan Kaymakam Selami Kapankaya, "Yine köylerimize 19 kilometre sıcak asfalt atılarak köy yolu yapılmış. Köy içme suları, köy okulları onarımı, köylerimize iş makineleri ihtiyacı olduğunda gönderiyoruz. Köylerimizde çöp toplama işi de Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından yürütülüyor. İl Genel Meclisi yönetimimiz ve Özel İdare yönetimimiz bir büyük çöp kamyonu sözü verdi. Büyük çöp kamyonu geldiğinde çöple ilgili sıkıntılarımız azalacak" diye konuştu.

Düğünlerde havaya silahla ateş açılmasının önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Kapankaya, şöyle dedi:

"Düğünlerimiz cenaze evine dönmesin. Hiç kimse düğünlerde silah atarak diğer insanların geleceğini karartmasın. Eski kimliklerini değiştirmeyen vatandaşlarımızı uyaralım il genelinde bizim oranımız yüzde 49, bu kimlik kartının dağıtımı 2020 yılında bitirilmesi planlanmakta. Vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi istiyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Dinar haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Dinar haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dinar'da birlik toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı