ADIYAMAN HABERLERİ ÇELİKHAN HABERLERİ

Çelikhan'da arıcılara kurs verildi

DHA
30.10.2018 - 14:16Son Güncelleme :
DHA

Selim SONKAYA/ÇELİKHAN(Adıyaman), (DHA)-ADIYAMAN’ın Çelikhan ilçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü'nün düzenlendiği İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Organik Arıcılığa Geçiş projesi kapsamında 35 arıcıya bilgilendirme amaçlı kurs verildi.
İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çelikhan’da Organik Arıcılığa Geçiş projesi kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, arıcılık ve organik arıcılık konularında 5 günlük eğitim süreci kursu başlatıldı. Toplantıya Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürü Türker Yener ve Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Atilla Öztokmak, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüseyin Akın ve arıcılar katıldı.
Adıyaman Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, Adıyaman'da arıcılığın geliştiğini, buna paralel olarak badem üretiminde kentin Türkiye birincisi olduğunu kaydederek, "Eğitimin tamamlanması ile arıcılarımız daha bilinçli daha yüksek ve daha sağlıklı organik bal yetiştirecek düzeye gelecek" dedi.
Enstitü Müdürü Türker Yener ise bölgenin arıcılıktan sorumlu enstitü olmaları ve projenin ortağı olarak bölgede arıcılığın gelişmesi için bütün imkanlarını kullanacaklarını ve gerekli araştırmalarını da yapacaklarını vurguladı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çelikhan haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çelikhan haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çelikhan'da arıcılara kurs verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı