ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Bilgiç: Türkiye üretmeli ve ihraç etmeli

DHA
31.10.2019 - 10:06 |Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ekonominin daha iyi hale geleceğini belirterek, "Türkiye olarak daha çok üretmeli, yeni pazarlar bulmalı ve ihracata yönelmeliyiz" dedi.

ATB’nin 19. olağan meclis toplantısını açan Meclis Başkanı Osman Bağış, yaptığı konuşmada "2019 yılı tarım açısından çok zor geçen bir yıldı. Buğdayda ayçiçeğinde, narenciyede, pamukta da geçtiğimiz yıllara göre verim düşüktü. Bunun üstüne tarımsal ürünlere verilen destek primlerinin de beklentiye cevap vermemesi üretici açısından zor geçen bir yıl oldu. Bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurularak üreticilerin maliyet artışlarına uygun prim artışı düşünülebilir. Önümüzdeki yıl bu değerlendirmeler yapılırsa üretici açısından iyi olur kanaatindeyim" dedi.
BİLGİÇ: ÖRNEK BORSA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Gündem gereği söz alan ATB Başkanı Şahin Bilgiç, faiz indiriminin ekonomiye olan güveni arttırdığını söyledi. Bilgiç, "Merkez Bankası'nın bu kararı 2020 beklentilerini önemli şekilde olumlu etkilemiştir. Bu karar ile duran yatırımların önü açılmış olacaktır. Bu da Türkiye'nin ekonomisi için önemli kazanç demektir. 2019 yılı hem ekonomide hem tarımda ve sanayide hem de ticarette sıkıntılı bir yıl oldu. İhracaatlarımızda umduğumuzu bulamadık. Ama şu an enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ülke ekonomisi daha iyi hale gelecektir. Temennimiz enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesidir. Türkiye ancak üreterek ve ihraç ederek büyür. Biz Adana Ticaret Borsası olarak, üyelerimize, Adanamıza, bölgemize hizmete devam etmenin azmi ve gayreti içerisindeyiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Bilgiç: Türkiye üretmeli ve ihraç etmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2019 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgiç: Türkiye üretmeli ve ihraç etmeli haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:12
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı