ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Vali Demirtaş: Kadına karşı şiddet dünyanın kanayan yarası

dha
27.11.2018 - 12:24Son Güncelleme :

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, kadına karşı şiddetin, bugün tüm dünyanın kanayan yarası olduğunu söyledi.

dha25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Vali Mahmut Demirtaş programda yaptığı konuşmada; kadına karşı şiddetin, bugün tüm dünyanın kanayan yarası olduğunu, gelişmiş ülkelerde bile kadına yönelik şiddetin yüksek boyutlarda seyrettiğini ve ülkemizin de kadına yönelik şiddetin yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer aldığını ifade etti.

Vali Demirtaş, basında zaman zaman konusu ortak, faili farklı kadına yönelik şiddet haberleri ile karşılaştığımızı ve bu haberlerde şiddetin türü ve boyutunun aklın sınırlarını zorlayacak türde gözlerimizin önüne serildiğini belirtirken, "Öte yandan kadınlarımızın maruz kaldığı şiddetin, fiziksel şiddetle sınırlı olmadığını, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete de maruz kaldıklarını duyuyoruz. Bununla birlikte etkilendikleri şiddetten dolayı resmi bir kuruma başvurmayıp ’kol kırılır, yen içinde kalır’ düşüncesiyle hareket ettiklerini de görüyoruz. Bu nedenle bu kanayan yaraya, geniş açıdan bakmak ve şiddet konusunu, topyekün değerlendirmek durumundayız" dedi.

Vali Demirtaş, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü’nün tüm dünyada kadınlara yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması hususunda duyarlılık ve farkındalık oluşturmasını diledi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Vali Demirtaş: Kadına karşı şiddet dünyanın kanayan yarası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Kasım 2018 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Demirtaş: Kadına karşı şiddet dünyanın kanayan yarası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı