ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Kızıldağ Yaylası beyaza büründü

dha
20.12.2018 - 11:03Son Güncelleme :

ADANA'nın Karaisalı ilçesine bağlı Kızıldağ Yaylasına mevsimin ilk karı yağmaya başladı.

dhaKaraisalı ilçesinin 1700 rakımlı yüksekliğe sahip olan Kızıldağ Yaylasında sağanak yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Son yıllarda Adananın kış turizminde önemli noktalardan birisi haline gelen Kızıldağ Yaylasında hava sıcaklığı eksi bir dereceye kadar düşerken, yaylanın kar altındaki hali kartpostallık görüntüler oluşturdu. Yağan kar ile ağaçlar ve evlerin çatıları beyaza bürünürken, yaylanın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçti.

Kış turizmi açısından Kızıldağ Yaylasının önemli bir yere sahip olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, "Kızıldağ Yaylası turizm açısından ilçemize önemli katkılar sağlamaktadır. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte yaylamız beyaza büründü. Yayla yolunu her sene olduğu gibi bu sene de gece gündüz açık halde tutacağız. Vatandaşlarımızı yaylamızın muhteşem manzarasını görmeye davet ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Kızıldağ Yaylası beyaza büründü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2018 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıldağ Yaylası beyaza büründü haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı