ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Damar cerrahları Adana'da buluştu

dha
10.10.2018 - 14:02Son Güncelleme :

ULUSLARARASI Damar Cerrahisi ve Endovasküler Damar Cerrahisi Akademisi tarafından Adana'da düzenlenen toplantıda bacak damarlarının tıkanmasına bağlı olarak gelişen hastalıklar konusunda en son güncel bilgiler paylaşıldı.

Damar cerrahları Adanada buluştu
dhaToplantı, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı ı desteği, Prof. Dr Öztekin Oto ve Prof. Dr. İlhan Mavioğlunun katılımı ile Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi hibrid ameliyathanesinin kurulumunda büyük emeği olan Prof. Dr. İbrahim Özsöyler'in ev sahipliğinde düzenlendi. Türkiye'nin dört bir yanından toplantıya katılan damar cerrahisinde deneyimli hekimler kişisel deneyimlerini katılımcılara aktardı. Vücudun en sık damar tıkanıklığı gelişen bölgelerinden birinin de bacak atardamarları olduğunu ifade eden Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, bu konuda şöyle konuştu:

Bu bölgenin tıkanıklıkları eskiden sadece ameliyatla tedavi edilebiliyordu. Ancak artık gelişen teknoloji ile bu bölgeler Damar Cerrahları tarafından girişimsel olarak da (ameliyatsız) tedavi edilebilmektedir. Özellikle hibrid ameliyathanelerin ülkemizde kullanıma girmesiyle de daha yaygın damar tıkanıklıkları girişimsel tekniklere küçük cerrahi ilaveler yapılarak kolayca tedavi edilebilmektedir. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son teknoloji cihazlarla donatılmış hibrid ameliyathanenin de kullanımda olduğunu belirten Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, bu tip toplantıların çok faydalı olduğunu ve Uluslararası Damar Cerrahisi Ve Endovasküler Damar Cerrahisi Akademisi (IAVES International Academy of Vascular Endovascular Surgery) tarafından bu toplantının Adana'da düzenlenmesinin mutluluk verici olduğunu sözlerine ekledi.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Damar cerrahları Adana'da buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2018 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Damar cerrahları Adana'da buluştu haberi güncellenecektir.ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ekim 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:35
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı