ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Çukurova Üniversitesi’nden Varşova'da işbirliği

dha
24.12.2018 - 12:15Son Güncelleme :

ÇUKUROVA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve beraberindeki heyet Erasmus+ hareketliliği kapsamında Varşovaya gitti. Warsav Üniversity Of Life Sciences-SGGWyı ziyaret eden Çukurova Üniversitesi heyeti, önemli işbirliği görüşmeleri yaptı.

dha

Varşova Üniversitesi-SGGWnin daveti üzerine Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dış İşleri Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan ve Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Ertenden oluşan Çukurova Üniversitesi heyeti, Erasmus+ çerçevesinde uzun süredir işbirliği içerisinde bulunulan Varşova Life Sciences Üniversitesine ziyarette bulundu. Polonya’nın ilk 5 üniversitesi içerisinde yer alan Warsav Üniversity Of Life Scıences-SGGWyı ziyaret eden Çukurova Üniversitesi heyeti, Rektör Prof. Dr. Wieslaw Bielawski ve Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Michal Zasada ile görüşerek iki üniversite arasında belirli alanlarda çift diploma, staj hareketliliği ve öğrenci değişimini içeren daha geniş bir işbirliğinin yapılması konularında prensip kararına vardı.

ÇİFT DİPLOMA KONUSU ELE ALINDI

Daha sonra Çukurova Üniversitesi heyeti, Gıda Bilimleri Fakültesi Gıda Güvenliği ve Tüketimi Fakültesi Dekanı, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve bölüm başkanlarıyla görüşmeler yaparak öğretim üyesi değişimi, öğrenci değişimi ve çift diploma konularını detaylı bir şekilde ele aldı. Rektör Prof. Dr. Kibar, Rektör Kibar başkanlığındaki heyet Varşovada Erasmus+ Plus kapsamında öğrenim gören Çukurova Üniversiteli öğrencilerle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Çukurova Üniversitesi’nden Varşova'da işbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Aralık 2018 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Üniversitesi’nden Varşova'da işbirliği haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı