ADANA HABERLERİÇUKUROVA HABERLERİ

Çocuklar için tiyatro zamanı

dha
16.11.2018 - 11:47 |Son Güncelleme :

ADANA'da dezavantajlı mahallelerde yaşayan ilkokul öğrencilerine tiyatroyu sevdiren Adana Büyükşehir Şehir Tiyatroları, Dede Korkut Kitabı adlı oyunu sahneledi.

dha

Adana Valiliği himayesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında gerçekleştirilen kültürel etkinliklerin paydaşı olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nurdan Özgürün yazıp, Doç. Dr. Rasim Aşının yönettiği Dede Korkut Kitabı adlı oyunu Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezinde sahneledi. 9-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik oyunu Ahmed-i Hani Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Recep Ünlükurt Ortaokulu ve Arif Nihat Asta Ortaokulu öğrencileri ücretsiz izledi.

Gizüm Gülüş Koçoğlu, Ergün Özfırıncı, Orhan Kuşçu, Nimet Görkem Kayar ve Kurtuluş Bilgilioğulun rol aldığı Dede Korkut Kitabında binlerce yıllık Türk kültür ve gelenekleri yansıtıldı. Güç ve akıl ana teması etrafında aile bağları, Türk toplumunda kadınlara verilen değer ile işbirliğinin önemi tiyatro diliyle minik dimağlara işlendi.

Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve Altınkoza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Dikilitaş, Başkan Hüseyin Sözlünün talimatları doğrultusunda Güney Adana Kalkınma Programına destek amaçlı tiyatro temsillerinin bu sezonda devam ettiğini belirtti.

İsmail Dikilitaş, "Çocuk tiyatrosu, yavrularımızın iletişimini güçlendirmekle birlikte özgüven duygusu kazandırıyor, Çocuklar, tiyatroda gülüp, eğlenirken, birlikte öğreniyorlar. Çocukların sosyal davranışlarını geliştiren tiyatro, duygu ve düşüncelerini daha akıcı bir dille ve daha etkin şekilde ifade etmelerine yardımcı oluyor. Tiyatro, çocukların dikkat, algılama, konuşma, dinleme gibi becerilerinin gelişmesine önemli katkılar sunuyor. Bu yönleriyle öne çıkan tiyatro sanatını çocuklarımıza sevdirmek için bizler de Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları olarak, elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Çocuklar için tiyatro zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Kasım 2018 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar için tiyatro zamanı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Güneş
  07:36
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı