ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Çetinkaya: Aladağ’ın yol sorunu yaşamı felç ediyor

dha
12.09.2018 - 09:58Son Güncelleme :

CHP Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, Aladağ ilçesinde mahalle yollarının yaşamı olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

dhaUlaş Çetinkaya, 12 kişinin öldüğü Aladağ’da yaşanan yangının pek çok nedeni olduğunu ancak belediye ile ilgili olan belki de en önemli sorunun Büyükşehir Yasası ile mahalle olan köylerin yolları olduğuna dikkat çekti. Hayatını kaybeden çocukların mahalleleri Köprücük ve Kışlak’ta hem Aladağ ilçe hem de Kozan ilçe arasındaki yollarının içler acısı halinin, bölgede yaşayan insanların eğitim, sağlık ve hatta işsizlik sorunlarına etki ettiğini belirten Çetinkaya, "Bu mahallelerde yol, toplu ulaşım bazılarında da elektrik su sorunları halkın en temel ihtiyaçlarını karşılamaya engel olmaktadır. İlçede okuyan çocuklar hafta sonları bile çoğu zaman evlerine gidemezken, hastalanan birinin ilçeye doktora gidebilmesi için ya varsa birinin aracını kullanması ya da 200-250 liraya minibüs kiralaması gerekiyor" dedi.

Acil bir hastalık-doğum olduğunda ise imkanı olmayanların hastaneye gidememenin acısını yaşadığını ifade eden Çetinkaya, "Yollar baraja kadar yapılmışken barajdan sonraki mahallelerin yolları yapılmamıştı. Geçen yıl Büyükşehir tarafından Kışlak mahallesinin yolları kısmen yapıldıysa da Köprücük’ün yolları yoktu. Sosyal Haklar Derneği ve ailelerin başvurusu ve bizim takibimizle Köprücük yolları da yapılmaya başlandı ve yol yapım çalışmaları devam ediyor. Yolların baraja kadar tamamlanması ve benzeri durumdaki mahallelerin yollarının yapılması başka faciaların yaşanmaması için zorunludur ve belediyenin temel görevidir. Barajın hemen üzerindeki Köprücük Urganağzı mahallesinin elektrik ve suyu ise hiç yoktur. Dariçukuru mahallesinde ise kışın uzun süreli elektrik kesintileri yaşanabilmektedir. Başta Köprücük ve Kışlak mahalleleri olmak üzere benzeri durumdaki tüm bölge için yolların tamamlanması, belediye tarafından toplu ulaşımın sağlanması, çöplerin toplanması ve belirtilen mahallelerin elektrik-su sorunlarının çözülmesi acilen sağlanmalıdır"diye konuştu.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Çetinkaya: Aladağ’ın yol sorunu yaşamı felç ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2018 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çetinkaya: Aladağ’ın yol sorunu yaşamı felç ediyor haberi güncellenecektir.ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Eylül 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:11
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı