ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Bilgiç: KOBİ Destek Kredisi ile Nefes alabileceğiz

dha
27.09.2018 - 10:30Son Güncelleme :

ADANA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucu KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için 8 bankayla anlaşma sağlandığını, üyelerinin bundan yararlanması gerektiğini söyledi.

dha

Adana Ticaret Borsası 6. Olağan meclisi toplantısını açan ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, Eylül ayında piyasalarda en çok döviz dalgalanmalarından kaynaklı sıkıntıların konuşulduğundan söz ederek özellikle tarımsal ürün olan mısır, arpa, buğday fiyatlarındaki büyük yükselişlerin etkisiyle un ve yem fiyatlarında ciddi artış olduğunu söyledi. Türkiye'de üretilen tarımsal ürünlerin ihtiyacı tam olarak karşılamadığından da söz eden Bağış, "80 milyon nüfusu, 4 milyona yakın Suriyeli mültecisi ve 30 milyona yakın turisti ağırlayan Türkiye'nin daha fazla üretmesi gerekir. Bunun için ülkemizdeki sulanabilir tarım arazilerinin biran önce suyu kavuşturulması ve üretim arttırılması kaçınılmazdır. Çiftçinin, üreticinin alın terinin karşılığı zamanında verilmeli ve ürün destekleri arttırılmalıdır. Tohum, mazot ve gübre gibi ürünlerde ciddi indirimler sağlanmalıdır" dedi.

ŞAHİN BİLGİÇ: KOBİ DESTEK KREDİSİNDEN YARARLANIN

Pamuk, soya, mısır ve ayçiçeğinde üreticilerin yüzünün güldüğünü söyleyen ATB Başkanı Şahin Bilgiç, "Tarımda sürdürülebilirliği ile bölgemiz ekonomiye ciddi katkılar sağlamaktadır. Ülke ekonomisinin sıkıntılı geçtiği bu günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde KOBİ Destek Kredisi ile daha önce yaşama geçirdiğimiz Nefes kredisinin devamı olarak KOBİ'lerimize cansuyu olabilecek sistemi 8 banka ile anlaşarak sürdürüyoruz. Finansa erişmenin zorluklarını hepimiz yaşıyoruz. Bundan mutlaka yararlanılması lazım. 200 bin üst limitli, 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitle geri ödenebilecek kredinin toplam süresi 18 ay olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 1,85 olarak belirlenmiştir. Üyelerimizin krediye başvurabilmeleri için öncelikle Adana Ticaret Borsamızdan, açıklama olarak ’KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir’ ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Bilgiç: KOBİ Destek Kredisi ile Nefes alabileceğiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2018 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgiç: KOBİ Destek Kredisi ile Nefes alabileceğiz haberi güncellenecektir.ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Ekim 2018, Salı
 • İmsak
  05:14
 • Guneş
  06:34
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı