ADANA HABERLERİ

Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla...

dha
26.06.2018 - 13:14Son Güncelleme :

Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla klima alışverişi yapıyorE-TİCARET platformu, Adanalılara yaz sıcaklarını hafifletecek bir sezon için klima ve vantilatör seçenekleri sunuyor. Klima ve vantilatör tercihlerini inceleyen bir e-ticaret sitesi yöneticileri, Adanalı erkeklerin kadınlardan 8 kat fazla klima ve vantilatör alışverişi yaptığını ortaya çıkardı.

dha

Adananın klima ve vantilatör alışveriş verilerini inceleyen e-ticaret çalışanları, müşterilerin alışkanlık ve tercihleriyle ilgili bilgiler ortaya koydu. E-ticaret platformu klima seçimi ve bakımında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgileri de açıkladı.

ADANADA MAYIS AYINDA KLİMAYA TALEP ARTTI

Adana klima ve vantilatör alışverişi trend verilerine göre Mayıs ayında klima ve vantilatöre gösterilen ilgi artış gösterdi. Ocak-Haziran 2018 döneminde geçen senenin aynı dönemine göre klimaya talep yüzde 730, vantilatöre ise yüzde 280 arttı. Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla alışveriş yaparken, en çok sipariş veren yaş aralığı 25-35, ardından 36-45 yaş aralığı oldu.

ADANA’NIN SEYHAN İLÇESİ BİRİNCİ

Adana klima ve vantilatör alışveriş verilerinin ilçelere göre dağılımını da açıklayan e-ticaret sitesi, en çok talebin Seyhan'dan geldiğini ortaya koydu. En çok satış yapılan ilçeler sırasıyla Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan, Sarıçam, Kozan oldu.

KLİMA SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Klima seçiminde en fazla dikkat edilen hususların marka, fiyat, BTU (İngiliz Isı Birimi) ve enerji sınıfı olduğunu açıklayan Hepsiburada, Türkiyedeki evlerin ortalama metrekare ölçüsü, cephe yönü, iklim koşulları gibi etkenlerin çoğunlukla 12 bin ve 18 bin BTUluk klimaların tercih edilmesine neden olduğunu ortaya çıkardı.

Evin ısıma ve soğumasında da cephe, cam ve pencerelerin büyüklüğü, yalıtım ile mimari özelliklerin de önemli rol oynadığına dikkat çekilen araştırma sonucunda, ev ve çoğu iş yerinde duvar tipi klimaların, açık alanlarda ise su ve buhar püskürterek ferahlatan vantilatörlerin tercih edildiği belirtildi.

KLİMA KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

E-ticaret sitesi, sağlıklı bir soğutma isteyen müşterilerine klimalarını ortalama 24 derecenin altında çalıştırmamalarını ve klimaların düzenli bakımının ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlatıp, evlerin batı ve güney cephelerinin sıcak, kuzey cephesinin ise soğuk olduğunun, klimaların nem sorununu da gidermeye yardımcı olduğunun altını çizdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla... hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Haziran 2018 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla... haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı