MALATYA HABERLERİ

“Yerel Gazete Al, Altın Kazan” Kampanyası Başlatıldı

IHA
01.07.2015 - 14:16Son Güncelleme :

YEREL GAZETE AL.ALTIN KAZAN

IHA

Malatya’da, “Yerel gazete al, altın kazan” projesi başlatıldı. Yerel gazetelerin satın alınıp sahip çıkılmasıyla yerel sorunlara daha duyarlı olunacağı belirtildi.
Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şubesi ile Kahveciler Esnaf Odası işbirliği çerçevesinde, kıraathane, çay ocağı ve kafeler için 1 Temmuz 2015 tarihinde hayata geçirilen “Yerel gazete al, altın kazan” projesi kampanyası yıl sonuna kadar devam edecek.
BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı, proje hakkında, yerel gazetelerin satın alınıp sahip çıkılmasıyla yerel sorunlara daha duyarlı olunacağını belirterek, “Şehirdeki yerel gazetelerin okunurluğunu ve tirajını artırmaya yönelik proje oluşturduk. İnternet, televizyon ve diğer iletişim araçları, haberciliğe değil ama basılı medyaya zarar veriyor. Türkiye genelinde hem yerel, hem de yaygın basında tirajlar giderek azalıyor. Biz de bu zararı en aza indirmenin gayreti içindeyiz. BİK’in gazetelerin okunurluğu ve tirajlarının artmasına yönelik çalışmasının amacına ulaşacağına inanıyoruz” dedi.
Yerel gazete fiyatlarının düşük olduğunu hatırlatan Abacı, kıraathanelerde bir çayın 75 kuruş olduğunu, bir çay fiyatına 2-3 yerel gazete alınabildiğini söyledi.
Abacı, “Yerel gazete al, altın kazan” projesi, kıraathane, çay ocağı ve kafe işleticilerine bir maddi külfet getirmeyecek. Çünkü ilimizde yerel gazetelerin fiyatı 25-30 kuruş. Kıraathane, çay ocağı ve kafeler günde en az 2-3 yerel gazeteyi bayilerden almalarını arzu ediyoruz. Kampanyayı cazip hale getirmek için, her ay bir çekilişle, kıraathane, çay ocağı ve kafelerden 1’ine gram altın hediye edilmesi kararlaştırıldı” diye konuştu.
Kahveciler Odası Başkanı Hacı Karanfil ise, gazete okuma kültürünün arttırılması adına BİK Malatya Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan projeye canı gönülden projeye destek verdiklerini vurgulayarak, kıraathane, çay ocağı ve kafeleri kampanyaya katılmaya davet etti. Karanfil, oda olarak üyelerine bu konuda SMS mesaj gönderdiklerini, 900 civarında üyelerinin bulunduğunu bildirdi. Karanfil, üyelerinin bir kısmının gazete aldığını ancak, almayanların da bu proje ile gazete almalarının sağlanmış olacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden “Yerel Gazete Al, Altın Kazan” Kampanyası Başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Yerel Gazete Al, Altın Kazan” Kampanyası Başlatıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı