Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yere yatma devri geçti!

OLCAN’ı satmış Gaziantepspor.. Kalecisi sakatlanmış..

Dany oyundan  çıkmış.. Üstelik 1-1’i çok erken yakalamışsın.. Oyunu rakip sahaya yığacak, pas yapacak, top taşıyacak oyuncular belli. Almeida’ya boş kaleye gol attıran Simao’yu çıkartıyor, defansif Necip’i sokuyorsun.. Santrfor özellikli Mustafa’yı da sağ çizgiye atıyorsun.. Ligin en kaliteli yabancılarının biri Fernandes olağünüstü oynamasa Beşiktaş ileri çıkamayacak hale geliyor..

Futbolun adaleti varmış

İkinci golde harika hareketlerle rakibin sol kanadını çökerten Portekizli, maçın döneceğine inandı ve seyirciyi ayağa  kaldırdı.. Basit goller kaçıran Almeida ise kanattan beslendiği sürece gol adamı olduğunu gösterdi..
Carvalhal beğendiğim bir çalıştırıcı.. Ama bazen akıl almaz hatalar yapıyor.. Zaten 3 forvetle üzerine gelen ve beklerine fazla yardım getirmeyen Gaziantepspor’un zaaflarından yararlanmak yerine işini kolaylaştırıyor..
Sapara müthiş oynadı dün.. Sosa da öyle.. Cenk hala kale önünde etkisiz.. Bekir belki de kariyerinin en kötü maçlarından birini oynadı,  kritik bölgelerde sürekli pas hatası yaptı.. Abdullah Ercan’ın takımı sahada uzun süre güzel işler yaptı. Ama son 15 dakikada yere yatan kalkmadı.. Sürekli zaman geçirmek için sakatlık bahanesine sığındılar.. Bu görüntüler akıllara geçen yıl Kadıköy’de oynanan gerilimli maçı getirdi.. Son saniye golü de futbolun adaleti olduğunu bir yıl sonra bir kez daha gösterdi..

Kaliteye değil futbola doyduk

Lig zaten karmakarışık bir yapıda oynanıyor.. Sezon sonu kimin kaç puan toplayacağı, toplanan puanların ne kadarının tabelaya yansıyacağı bilinmiyor.. Dün İnönü Stadı’nda bu gerilimin ve kaos ortamının izleri vardı.. Bütün bunlara karşın 5 gol ve nefis mücadeleyle kaliteye değil ama futbola doyduk..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI