« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yere yat vakit geçir topu şişir ama o golü yeme

Hamza Hamzaoğlu da idarecilerin karşılaşma hakkındaki görüşlerine hak vererek “Bunları yapmaları lazımdı. Skoru koruyamadılar. Topu arkaya şişirip vakit geçirmeliydiler” yorumunu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki galibiyet orucunu 10 maça çıkartan Astana beraberliği hem yönetimi hem de Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nu hayli üzdü. İyi bir ortaya konulamamasına karşın sarı kırmızılıları asıl üzen ise son dakikada yenilen gol oldu. Astana karşısında alınan 2-2’lik beraberliğin faturası da yöneticiler tarafından futbolculara kesildi.
Suni çimde oldukça zorlu geçen mücadelede 86. dakikada Astana kalecisi Nenad Eric’in hatasıyla 2-1’lik skor avantajını yakalayan Galatasaray’ın bu üstünlüğünü koruyamaması üzerine yöneticiler, futbolcuların acemi davranmalarını eleştirdi.

‘DAĞLARA TAŞLARA AT’

KAZAKİSTAN’dan, zorlu karşılaşmanın bitiminin hemen ardından ayrılan Galatasaray takım uçağında yer alan sarı kırmızılı yöneticiler, 89. dakikada defans hatasıyla gelen beraberlik golüne tepki gösterdiler.
Mücadelenini bitimine bu kadar az bir süre kalmışken, skoru koruyamamanın verdiği hayal kırıklığı şu cümlelerle kendisini buldu: “Maçın bitimine 1 dakika kalmış. Öne geçmişsin. Topu dışarı at, yere yat, faul yap, vakit geçir ya da şut çek, topu şişir, dağlara taşlara at. Zamana neden oynamadılar. Topu ayağında tutacaksın.”

ACEMİ BİR TAKIM GİBİ DAVRANDILAR

Üst üste alınan başarısız sonuçlar sonrasında sarı kırmızılı yönetim, Hamza Hamzaoğlu’ndan teknik rapor istedi.

ŞAMPİYONLAR Ligi’nde bunca maç oynamış olmasına rağmen Galatasaray’ın tecrübesiz bir takım gibi davrandığını belirten yöneticiler “1 dakika kalmış, insaf. Hoca da çıkıp oynayacak değil ya! Ancak bu yediğimiz son dakika golü ile Astana’ya 3’lük UEFA’ya gidebilme şansı ve hevesi verdik” ifadelerini kullandılar.
Takım uçağında binmeden önce sarı kırmızılı yöneticiler ile sohbet eden Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu da idarecilerin karşılaşma hakkındaki görüşlerine hak vererek “Bunları yapmaları lazımdı. Skoru koruyamadılar. Topu arkaya şişirip vakit geçirmeliler” yorumunu yaptı.
Yönetim kötü gidiş nedeniyle Hamza Hamzaoğlu ve Cenk Ergün’den Trabzon maçı öncesi bir rapor istedi ancak alınan galibiyetler nedeniyle rapor ertelendi ve dün yeniden istendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler