Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yere düşen atını tekmeledi

  DHA
  08.04.2016 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Edirne’de yorgunluktan yere yığılan atın kafasına tekme ve odunla vurarak kaldırmaya çalışan sahibinin yer aldığı görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine, tepki yağdı

  Edirne Şükrüpaşa Mahallesi İbrahim Ay Caddesi’nde kağıt toplayan bir kişi tekerlekli arabayı çeken atın yere düşerek yığılmasından sonra başına sopa ile vurup tekme atması, yoldan geçen üniversite  öğrencisi M.T, tarafından cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerin yayınlanmasından sonra bir çok kişi tepki gösterdi.

  Edirne Doğayı ve Hayvanları Koruma Yaşatma Derneği Başkanı Nurhan Kalender, görüntüleri seyrettikten sonra,  "Olay sonrası vatandaşın tepkisi oluyor ve polis aranıyor. Polis olay yerine gelene kadar at sahibi atı kaldırarak kaçıyor. Biz de dernek olarak Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak şikayetçi olduk. Yasalar gereği hayvana işkence yapana 560 lira idari para cezası kesiliyor. Hayvanlara işkence yapanların cezalarının artırılmasını istiyoruz. Ata işkence yapan kişinin adının Ferdi olduğunu öğrendik" dedi.

  Ali Can ZERAY/ EDİRNE

  Etiketler: Edirne , AT , vahşet , son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı