GeriSpor Yerçekimine meydan okuyacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yerçekimine meydan okuyacaklar

Yerçekimine meydan okuyacaklar

Üç saniye süren atlayış sırasında en ufak konsantrasyon kaybının sporculara zorlu anlar yaşattığı Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nın bu sezonki altıncı yarışı Galler’de gerçekleşecek.

Yarışmacılar 28 metre yüksekliğe kurulan platformdan atladıktan sonra yaklaşık 85 km hıza ulaşarak suya girecekler. Yarışmada kusursuz atlayışların yanı sıra sporcuların iniş sırasında sergilediği hareketlerin zorluğu da puanlamaya etki ediyor.

ERKEKLERDE GARY HUNT ZİRVEDE
Sezonun dördüncü yarışını kazanan beş kez dünya şampiyonu unvanına sahip Gary Hunt, toplamda 740 puanla genel klasmanda ilk sırada yer alıyor. Meksikalı Jonathan Paredes 660 puanla ikinci sırada bulunuyor. Andy Jones ise 460 puanla genel klasmanda üçüncü sıranın sahibi.

IFFLAND KADINLARDA LİDER
Bu sezon kadınlarda Avustralyalı Rhiannan Iffland, ABD ve Portekiz’de gerçekleşen iki yarışı da birinci bitirmeyi başardı. Iffland genel klasmanda 560 puanla ilk sırada yer alırken, Kanadalı Lysanne Richard 450 puanla ikinci sırada yer alıyor. Iffland’ın vatandaşı Avustralyalı Helena Merten ise 310 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Yerçekimine meydan okuyacaklar

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle