ADANA HABERLERİ

Yeraltı Konteyneri Geldi, Koku Gitti

IHA
19.07.2015 - 12:41Son Güncelleme : 19.07.2015 - 12:42

ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NİN ÇÖPLERİ YER ALTINA ALAN UYGULAMASI HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRDI HEM DE PİS KOKUYA SON VERDİ.

IHA

Çukurova Belediyesi’nin “çöpleri yer altına alan uygulaması” hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı hem de pis kokuya son verdi.
Batılı ülkelerin şehirlerinde görülebilen “yer altı çöp konteynerleri” Adana’nın merkez Çukurova ilçesinde de hayata geçirildi. Pilot bölgeler olarak seçilen ana cadde ve bulvarlar üzerindeki kaldırımlarda konteyner alacak büyüklükte çukurlar kazıldı ve üzerinde ‘çöp dökme bacası’ düzeneği oluşturuldu. En işlek caddeler üzerinde başlatılan uygulama ile beklenen sonuçlar alındı ve Çukurova ilçesindeki bazı bulvarlarda yol kenarlarına koyulmuş çöp torbaları görülmemeye başlandı. Ve uygulama ile ne görüntü kirliliği kaldı ne de pis koku.
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Paris’te, Londra’da, Roma’da, Viyana’da olan güzel bir sistem neden Çukurova’da da olmasın ki dedik ve bu çağdaş sistemi Adana’ya da getirdik. İyi ki de getirmişiz; gören ve duyan ‘bizim bölgeye de yapın’ diye ricada bulunuyor. Çukurova ilçesinde 5 yılın sonunda tüm çöpler yer altındaki konteynerlere atılmış olacak” diye konuştu.
Uygulamada önce konteyner çevresi ve dibi ilaçlı suyla yıkanıyor, içi çöp dolu yer altındaki konteyner çöp kamyonu hizasına kadar kaldırılıp boşaltılıyor ve tekrar yer altına koyuluyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Yeraltı Konteyneri Geldi, Koku Gitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeraltı Konteyneri Geldi, Koku Gitti haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:40
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı