BURSA HABERLERİ

Yenişehir MYO Halktan Destek Bekliyor

IHA
10 Ekim 2015 - 17:41Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 17:42

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİŞEHİR İBRAHİM ORHAN MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜ DR. SERHAT AYAS, YÜKSEKOKULUN 20 YILLIK HEDEFLERİNİ AÇIKLADI.

IHA

Uludağ Üniversitesi Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Serhat Ayas, yüksekokulun 20 yıllık hedeflerini açıkladı.
Ayas, yaptığı açıklamada, “Yüksekokul projeksiyonu kapsamında yüksekokulun Yenişehir’deki pozisyonunun tekrar tanımlanması, yörede yapılacak yatırımlara uygun ara iş gücünün yetiştirilmesi ve Yenişehir master planının hazırlanmasında katkılar sunulması hedeflenmektedir. Bu vesileyle yeni programların açılabilmesi, eğitim kalitesini yükseltmek amacıyla laboratuar, atölye ve çalışma alanlarının oluşturulabilmesi için yeni öğretim binasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yüksekokul yönetimi olarak öncelikle Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Orhan ile bir dizi görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerde İbrahim Orhan bizlere, öğretim binasının yapılması konusunda mali desteğin tamamının karşılanması sözünü verdi. Yenişehir kamuoyu önünde kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Ancak yeni öğretim binasının yapılabilmesi için ek bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla yüksekokul yurdunun yan tarafında şahıslara ait 3810 metrekare lik bir alanın istimlak yapılmasına gerek duyulmaktadır. Bu konuda Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile bir dizi görüşmelerimiz oldu. Başkan Çelik bizlere arazinin istimlak bedelinin yüksek olması sebebiyle sıkıntılar yaşayabileceğimizi bildirdi. Biz de Bursa milletvekilleri başta olmak üzere bir çok yetkilinin desteğini almaya çalışıyoruz. Hedefimiz şudur; öncelikle yüksekokulumuzdaki öğrenci potansiyelini 1000’den 2000’lere çıkarmak, sonra Yenişehir’imize fakültelerin hatta üniversitelerin gelmesini sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yenişehir MYO Halktan Destek Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir MYO Halktan Destek Bekliyor haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   13:17
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   19:57
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı