BURSA HABERLERİ

Yenişehir’in İçme Suyu BUSKİ Güvencesinde

IHA
27.02.2015 - 13:23Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL HAKKI ÇETİNAVCI, YENİŞEHİR’DE İÇME SUYUNDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Yenişehir’de içme suyundan kaynaklanan herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve İlçe Sağlık Müdürü Fatma Yıldız Engin’le birlikte basın toplantısı düzenleyen BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, ilçede bir süre önce içme suyunda yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu. İlk olarak Yenişehir’e içme suyu temin eden Söylemiş ve Fidanlık bölgesindeki depolarda inceleme yapan Çetinavcı, daha sonra yaşanan süreci ve yapılacak çalışmaları değerlendirdi.
Yenişehir’in içme suyunun Söylemiş ve Fidanlık’taki yer altı kuyularından temin edildiğine işaret eden Çetinavcı, “Konunun baş gösterdiği ilk günden bu yana, sorunun çözümü doğrultusunda özenle ve hassasiyetle durmaktayız. 18 Şubat’ta Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde, Sağlık Müdürümüz ve Yenişehir Belediye Başkanımızın da bulunduğu toplantıda, sorunu enine boyuna ele aldık. Sahada yapılan tetkikler ve araştırmalar neticesinde, Söylemiş ve Fidanlık’taki depoların ıslah edilmesi ve yenilenmesi gerektiği sonucuna vardık. Bununla birlikte depolardaki suyun ilçeye ulaştırılmasını sağlayacak isale hattının da yenilenmesi, yapılan tetkiklerde ulaştığımız bir başka sonucu oluşturdu” diye konuştu.
Sudaki klor miktarı 7 ppm seviyesinde olup, bakteri ve mikroorganizmaların insan sağlına tehdit oluşturma durumunun önüne geçtiklerine dikkat çeken Çetinavcı, durumun kontrolleri altında bulunduğunu, endişe duyulacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi.
Söylemiş ve Fidanlık’ta 200 metreküp hacimli iki ayrı su deposunun inşaatına başlandığını belirten Çetinavcı, inşaatların mart ayının sonunda bitirileceğini, depolardaki suyun ilçeye ulaştırılmasını sağlayacak isale hattının da tamamlanmasıyla, soruna en kısa zamanda köklü çözüm getirileceğini ifade etti.
Yeni Büyükşehir Yasası uyarınca, bütün Bursa’nın görev ve sorumlulukları alanına girdiğine değinen Çetinavcı, Yenişehir’in de sorumluluk alanlarına giren 10 ilçeden biri olduğunu, bütün ilçelerde kurdukları şube müdürlükleri aracılığıyla sorunları yerinden tespit ettiklerini, gerekli projelendirmelerle de sağlıklı ve sorunsuz altyapı ağının oluşumu doğrultusunda çalışmalara başladıklarını vurguladı.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de sorunun giderilmesi kapsamında BUSKİ’nin sergilediği insan üstü gayretten dolayı Yenişehir halkı adına BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’ya teşekkür etti.
Yenişehir İlçe Sağlık Müdürü Fatma Yıldız Engin ise alınan önlemler neticesinde ilçede sudan kaynaklanabilecek sağlık risklerinin ortadan kaldırıldığını vurguladı.
Klor seviyesini sürekli denetim altında bulundurduklarına işaret eden Engin, vatandaşların herhangi bir tedirginliğe kapılmalarını gerektirecek olumsuz bir durumun söz konusu olmadığını da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yenişehir’in İçme Suyu BUSKİ Güvencesinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir’in İçme Suyu BUSKİ Güvencesinde haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı