MERSİN HABERLERİ

Yenişehir’e Bilim Sanat Merkezi Açılıyor

IHA
07.10.2015 - 09:56Son Güncelleme : 07.10.2015 - 09:57

MERSİN'İN MERKEZ İLÇE YENİŞEHİR BELEDİYESİ, BİLİM SANAT MERKEZİ'NİN İNŞAAT ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye’si Bilim Sanat Merkezi’nin inşaat çalışmalarına başladı.
Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesi’nde 9.200 metrekare alan üzerinde, derslikler, laboratuvarlar, grup çalışma odaları, kütüphane, idari ve teknik birimlerin yer alacağı Bilim Sanat Merkezi’nin yapımına başladı.
Belediye Başkanı İbrahim Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu projemizde şehrimizdeki eğitim kurumlarında ders gören üstün yetenekli ve özel eğitim almaları gereken çocuklarımızın eğitim gereksinmelerini karşılamak için Bilim sanat Merkezi adı altında bir okul yapıyoruz. Bu okulda özel olarak eğitim alan ve yetiştirilen öğretmenler, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemlerini kullanarak öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerine göre uygun eğitim almalarını sağlayacaklar" dedi.
Üstün yetenekli çocuklara ve gençlere yeteneklerini geliştirme imkanı vermemenin, geleceğe değer vermemek anlamına geldiğini belirten Genç, "Gelişmiş ülkelerde üstün yetenekli çocuklara çok fazla değer verilmekte olup bu öğrencilerin eğitimi için yoğunlaştırılmış eğitim programları hazırlanmaktadır. Bire bir eğitim verilmektedir. Bu yoğun eğitimden geçen öğrenciler ülkelerin en üst yönetim kademelerinde ülkelerine hizmet vermektedirler. Temennimiz, bu tür eğitim kurumlarının ülke genelinde de yaygınlaşmasıdır" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Yenişehir’e Bilim Sanat Merkezi Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir’e Bilim Sanat Merkezi Açılıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı