MERSİN HABERLERİ

Yenişehir’de Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

IHA
24.10.2015 - 10:09Son Güncelleme : 24.10.2015 - 10:10

YENİŞEHİR KAYMAKAMI MUSTAFA ÖZARSLAN BAŞKANLIĞINDA, İLÇEDEKİ TÜM RESMİ VE ÖZEL OKULLARIN REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ, REHBER ÖĞRETMENİ OLMAYAN OKULLARIN İSE REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ KURUL BAŞKANLARI İLE 2015-2016 DÖNEM BAŞI TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, rehberlik öğretmenlerinin çocukların karakterlerinin oluşmasında ve hedeflerinin belirlenmesinde anahtar rol oynadıklarını söyledi.
Mersin’in merkez Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, ilçedeki tüm resmi ve özel okulların rehberlik öğretmenleri, rehber öğretmeni olmayan okulların ise rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri kurul başkanları ile 2015-2016 dönem başı toplantısı düzenlendi. Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan’ın başkanlık ettiği ve Şevket Pozcu Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve ilçede görev yapan rehberlik öğretmenleri katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Özarslan, “Rehberlik öğretmenlerimiz çocuklarımızın karakterlerinin oluşumunda ve hedeflerinin belirlenmesinde anahtar rol oynarlar. Çocuklarımızın gelecekteki toplumsal rollerine hazırlanmalarında, hedeflerine ulaşmalarında, neticesinde mutlu olmaları ve sorunlar karşısında inisiyatif alarak çözüm üretmelerinde sizler birer yol göstericisiniz. Çeşitli nedenlerle psikolojik olarak zayıf düşmüş, bedbin, bıkkın çocuklarımıza hep birlikte kol kanat gerip yardımcı olmamız gerekiyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Yenişehir’de Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 10 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir’de Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı