BURSA HABERLERİ

Yenişehir-bilecik Yolunda Yeni İhale Süreci Başladı

IHA
10.08.2015 - 12:16Son Güncelleme :

YENİŞEHİR İLE BİLECİK ARASINDAKİ 40 KİLOMETRELİK MESAFEYİ 32 KİLOMETREYE İNDİRECEK DUBLE YOLDA YARIM KALAN ÇALIŞMALAR İÇİN YENİDEN İHALE SÜRECİ BAŞLATILDI.

IHA

Yenişehir ile Bilecik arasındaki 40 kilometrelik mesafeyi 32 kilometreye indirecek duble yolda yarım kalan çalışmalar için yeniden ihale süreci başlatıldı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, daha önce iki kez ihale edilen ve sadece 7 kilometresi tamamlanabilen yolda yüklenici firmaların işi bırakması sebebiyle çalışmaların yarım kaldığını hatırlatıp, kalan 25 kilometrelik bölüm için ihaleye çıkılacağını bildirdi.
Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le birlikte ihale sürecinin yeniden başlatılması için Ankara’da bir dizi temas gerçekleştirdiklerini söyledi. Şahin, “Konuyu önce Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım ile görüştük. Heyetimiz dinleyen müsteşar Yıldırım sürecin derhal başlatılacağı müjdesini verdi” dedi.
Şahin, daha sonra da Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin ile görüştüklerini ve sürece destek sözü aldıklarını da belirtti.
Bilecik’in son yıllarda önemli bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu söyleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, yeni yolun tamamlanmasıyla birlikte Bursa ile Bilecik arasında ekonomik açıdan daha verimli iş birlikleri yapılabileceğini söyledi. Şahin, “Yol Bilecik’i limana yaklaştırırken Bursa’yı da ulusal demir yoluna yaklaştırmış olacak. Öte yandan hızlı tren hattı tamamlandığında da Bursa ve Bilecik ekonomileri daha entegre hale gelmiş olacak. Bu da ülkemizin ekonomisine ayrı bir dinamizm katmış olacak. Yeni yol turizm ve kültürel kalkınmaya da olumlu etki yapacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yenişehir-bilecik Yolunda Yeni İhale Süreci Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir-bilecik Yolunda Yeni İhale Süreci Başladı haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:40
 • Guneş
  06:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  19:54
 • Yatsı
  21:19
Sayfa Başı