MERSİN HABERLERİ

Yenişehir Amatem’in Çevre Düzenlemesini Dünya Gençleri Yapıyor

IHA
02.09.2015 - 12:44Son Güncelleme : 02.09.2015 - 12:45

ULUSLARARASI GÖNÜLLÜ GENÇLİK KAMPI KAPMASINDA MERSİN’DE BULUNAN 6 FARKLI ÜLKEDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ GENÇLER, YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM GENÇ'İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı kapmasında Mersin’de bulunan 6 farklı ülkeden üniversite öğrencisi gençler, Türk arkadaşlarıyla birlikte Yenişehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı AMATEM’in çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarını yapıyor.
Merkez ilçe Yenişehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 28 Ağustos-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler, Yenişehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi’nde (AMATEM) çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına gönüllü olarak destek veriyor. İspanya, Almanya, Japonya, Estonya, Fransa, Belçika ve Türkiye’den 12 üniversite öğrencisi, çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerde de bulunuyor. Irk, din, dil, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm dünya gençliğinin katılımına açık olan Uluslararası Gençlik Kampı’nda öğrenciler hafta sonları hariç günde 5 saat çalışıyor. Şu anda Gökçebelen Mahallesi yeni Mersin Arena Stadyumu civarında bulunan AMATEM’de toprak çapalaması, çiçek, süs bitkisi, ağaç ve çim ekimi ile uğraşan öğrenciler, hafta sonları ve boş zamanlarında Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini geziyor.
Yenişehir Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen Gönüllü Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’i de ziyaret ettiler. Ziyarette, çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Genç, “Bu kamp sayesinde değişik ülkelerden gelen öğrenciler, Mersin’in tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı buluyorlar. Bu sayede ülkemizin dışarıda tanıtılmasına dolaylı olarak katkıda bulunmuş oluyoruz. Dünya gençliğinin buluşmasını sağlayan kamp süresince gençlerin konaklama, yemek, gezi ve diğer tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır” dedi.
Yabancı öğrenciler de Türkiye’de bulunmaktan ve Yenişehir Belediyesi’nin gösterdiği misafirperverlikten mutluluk duyduklarını belirterek, ülkelerine döndüklerinde edindikleri iyi izlenimleri anlatacaklarını söylediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Yenişehir Amatem’in Çevre Düzenlemesini Dünya Gençleri Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir Amatem’in Çevre Düzenlemesini Dünya Gençleri Yapıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı