ANKARA HABERLERİ

Yenimahalle'de derse şenlik arası

DHA
30.04.2017 - 12:02Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA Gönüllü Takımı, Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ODTÜ Çocuk Şenliği'nin 8'incisi ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Maddi durumları iyi olmayan ve ODTÜ Mezunları Derneği'nin proje ekibi AGT üyelerince eğitimleri desteklenen Yenimahalle'den 70 öğrenci, 55 gönüllü abi ablaları ile, Çankaya'dan da 85 öğrenci ve 90 gönüllünün katıldığı etkinlikte, çocuklar sıcak havanın tadını çıkardı.
Kurulan stantlarda birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları yapan çocuklar, çimenlerin üzerinde sere serpe yemek yiyip boyama yaptı. Gün boyu dans edip şarkı söyleyen çocuklar güzel bir bahar gününde gönüllerince eğlenerek yoğun ders temposuna da kısa bir ara verdi. 
Temel amacı üniversite - toplum  dayanışması olan ve üniversitedeki kültür birikimini topluma aktarmayı  hedefleyen projede, toplam 150'ye yakın gönüllü, Yenimahalle Belediyesi'nin destekleriyle Yakacık, Pamuklar ve Çiğdemtepe'den 10-14 yaş arası ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmaya devam ediyor. Üniversite-ev projesinde; gönüllüler evlerde geçirdikleri süre içerisinde  çocukların hem derslerine yardımcı olmaya hem de çocukların sosyal ve kültürel  anlamda gelişmesi, toplumsal konularda farklı bakış açılarına sahip olması için çeşitli uygulamalar yapıyor.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yenimahalle'de derse şenlik arası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenimahalle'de derse şenlik arası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı