Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yenilikçiler azınlıklarla flört ediyor

  Hürriyet Haber
  27.07.2001 - 16:30 | Son Güncelleme: 27.07.2001 - 16:30

  Yenilikçiler, müslüman olmayan azınlıklarla dirsek temasında. Ermeni kökenli yazarlar Etyen Mahcupyan ve Hrant Dink'in yeni oluşum içinde yer alacakları öne sürüldü.

  Yeni parti kurma hazırlıklarını yoğunlaştıran yeni oluşumcuların, değişik kesimlere mensup isim arayışları da sürüyor. Türkiye'deki bütün kesimlere seslenmeyi ve bu kesimlerden oy almayı hedefleyen yeni oluşumcular, bu çerçevede çeşitli meslek gruplarından isimlerin yanısıra Türkiye'deki azınlıklara mensup, kamuoyunda tanınan kişilere de çengel attı.

  YDH'LI MAHCUPYAN

  Ermeni kökenli gazeteci- yazar Etyen Mahcupyan ile Ermenilerin haftalık gazetesi Agos'un Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in yeni oluşum içinde yer aldıkları belirtiliyor.

  Mahcupyan'ın yeni partinin kurucular kurulunda da yer alacağı öğrenildi. Cem Boyner'in Yeni Demokrasi Hareketi'nde, beyin takımı içinde yer alan Mahcupyan'ın, gelişmelere bağlı olarak yeni kurulucak partinin Genel İdare Kurulu'da da yer alabileceği ifade ediliyor.

  SOLCU DİNK

  Sol görüşleriyle tanınan Hrant Dink'in ise, yeni oluşumun herkese kapılarını açmasından etkilendiği ve dini azınlıklara hoşgörülü bir yaklaşım sergileneceği vaadinden dolayı destek verdiği kaydediliyor.

  Eğitim Gönüllüleri Vakfı Başkanı eski YDH'lı İbrahim Betil ile İstanbul Sanayi Odası Başkanı Hüsemattin Kavi’nin de yeni oluşuma destek sözü verdikleri öne sürülüyor.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı