Ege Haberleri

EGE

  Yenilikçi müdür merkeze alındı

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AYDIN'a 4 yıl önce atanan Emniyet Müdürü Tekin Akın, sürpriz bir kararnameyle merkeze alındı. Yerine Ordu Emniyet Müdürü Cemil Demir atandı. Çağdaş projeleri ve ilginç uygulamalarıyla kamuoyunda farklı bir çizgiyle tanınan Akın, ‘‘Türkiye'nin her yeri benim için aynı’’ dedi.

  İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın merkeze aldığı beş emniyet müdürü arasında yer alan Akın, Aydın'da pembe karakol projesiyle gündeme geldi. Bütün karakolların duvarlarını pembeye boyatarak polisle vatandaş diyaloğunu pekiştiren Tekin Akın, halk toplantılarıyla ilgi odağı haline geldi.

  VATANDAŞA itici gelen karakol adlarını da değiştirip, ‘‘Hizmette sınır yoktur’’ ilkesiyle TSE belgesine sahip il emniyet müdürlüğü unvanını kazandıran Akın, uyguladığı sistemle ISO-9000 kalite belgesini alıp, ardından ISO-14000 belgesi için sistem belgelendirme çalışması başlattı.

  TEŞKİLATTA, ‘‘Çevik Ali’’, ‘‘Cesur Ayşe’’ porojesiyle sokakta vatandaşın sorunlarını çözümleyen ekip kuran Tekin Akın, bütün görevlilere ‘‘Gülümseyin’’ talimatı verdi. Akın, yeni görevi hakkında konuşmak istemediğini, sadece verilen görevi en iyi şekilde yapacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı