« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yenilere yer yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın yeni transferleri ilk 11'i zorluyor ama şansları zayıf

Fatih Terim son günlerde uykusuz geceler geçiriyor. Çünkü dış transferde istediklerini henüz alamadı, aldıklarını da takıma monte edemedi. Saffet ve Emrah şansı en yüksek oyuncular ama eksikleri çok. Mehmet, Ahmet, Gürol ve Alper ise daha hazır değil.

Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim'i uyku tutmuyor. Takımın iskeleti belli olduğu için yeni transferleri henüz takıma uyum sağlayamaması, yaklaşan Şampiyonlar Ligi öncesinde aradığı iki yere oyuncu bulamaması Fatih Terim'in uykularını kaçırıyor.

Terim yeni gelenlere hak verdiğini söyleyerek, ‘‘Ayrı bir kulüpten geldiler. Onların çalışma ortamı ayrı, bizim çalışma ortamımız ayrı. Onlardan hemen yararlanacak durumda değiliz’’ diyor.

Dış transferde belirsizlik hala sürüyor. Etrafta bir çok isim dolaşıyor, Tunuslu Badra, Medhbi, Capuane gibi isimler... Kimisinin maliyetinin yüksek oluşu hem yönetimi hem de Fatih Terim'i düşündürüyor.

Gençlerin ve yeni transferlerin durumuna bakarsak, Saffet artık futbolun son yıllarını yaklaştığı için alışkanlıklarından kurtulamıyor. Bu neden Fatih Terim'in istediği oyun kalıbına uymuyor. Emrah ise bir kanat üzerinde gidip gelmeye alışmış, sahayı geniş düşünemiyor. Terim'in sistemine bağlı kalamıyor.

Kıvama gelmediler

Ahmet bir takım yerlerde deneniyor. Fatih Terim bu futbolcudan nasıl istifade edebileceğini düşünüyor. Ama henüz istenilen kıvama gelmedi. Gürol'un ise henüz fiziği oturmuş değil. Çok şeyler yapmak istiyor ama gücünün yettiği kadar mücadele edebiliyor. Faal futbolu biliyor. Ancak dayanıklılığı henüz yok.

Alper geçen yıldan beri kadroda ama sakatlıktan dolayı henüz kendini gösteremedi. Mehmet'e gelince orta sahada kıpırdanmak istiyor. O bölgede henüz onun da dayanıklılığı yok.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler