Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yenilen hakemlerdir"

Beko Basketbol Ligi karşılaşmasında Pınar Karşıyaka'ya dün deplasmanda 79-71 yenilen Efes Pilsen'de, karşılaşmanın hakemleri Mehmet Keseratar, Alper Özgök ve Ozan Gönen'e büyük tepki var.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, “Pınar Karşıyaka maçının mağlubu biz değiliz. Gerçek mağlup, o karşılaşmadaki hakemlerdir” derken, “Maçın hakemleri dünkü performanslarıyla neden Türk hakemlerinin Avrupa'da hiçbir önemli maç ve organizasyonda düdük çalamadıklarını kanıtladılar” ifadelerini kullandı.

Sezon başından itibaren hakem hatalarıyla çok karşılaşmalarına rağmen bugüne kadar şikayet etmemeyi tercih ettiklerini aktaran Özerhun, şunları söyledi:
“Dünkü maç artık durumu çığırından çıkardı. Tuhaf bir noktaya gelindi. Maçın gerçek kaybedeni de bu üç hakem oldu. Geçen sezon Efes Pilsen-Banvit maçının hakemlerine 5'er maç ceza vermişlerdi. Şimdi o ölçütlere göre 3-4 kat fazla ceza vermeleri gerekir. Nasıl bir yaklaşım içinde olunacağını göreceğiz. Dün çalınmayan düdükleri, istatistiklere bakıldığında düşük faul sayıları da ortaya çıkarıyor. Yenilgiye kılıf bulmak için söylemiyoruz bunları. Hakem hatalarından başka maç da kaybettik ama böyle bir açıklama yapmadık. Dünkü maç bir doruk noktası oldu.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler