Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeniden yapılaşma...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Biliyorum, çoğu kimse ‘‘şimdi ne olacak’’ gibi düşünebilir... Ama bana göre, endişelerine gerek yok. Çünkü Trabzonspor sezon başından beri futbol oynamıyor. O nedenle, futbol olarak daha kötü olacaklarını sanmıyorum. Hatta daha iyi olacaklarını iddia ediyorum.

Anımsayınız; teknik kadro için, ‘‘yerlinin de yerlisinden yanayım’’ demiştim. Bu asla bir şovenistlik değildir. Şöyle hafızalarımızı bir yoklarsak, Trabzonspor tüm şampiyonluklarına imzasını, yerlinin yerlisi teknik adamlarıyla atmıştır ve onlardan sonra da şampiyonluğu bir daha yakalayamamıştır.

Şu anda Trabzonspor bir yeniden yapılaşma dönemine girmiştir. Artık yönetim sadece denetleme görevini üstlenmiş, her türlü yetkiyle donatılan Özkan Sümer de genel menajerliğe getirilmiştir. Bu aslında, Avrupa'nın tüm ünlü takımlarında da böyledir. Bunca yıldır yurt dışına çıkarım, bir yöneticinin gazetelerde daha bir görüntüsüne rastlamadım. Ya menajer konuşur, ya da teknik direktör. Ama belli zamanlarda da, menajer veya teknik direktör yönetimin karşısına çıkarak hesap verir. Artısı varsa övgü alır, yoksa hesabı sorulur. İşte size profesyonellik...

Zaten Trabzonspor'un bugün yaptığı da budur. Bırakınız şampiyonluğu, şayet bu sistemi yerleştirebilirseler, bordo mavililer büyük iş başarmış olurlar.

Haa, burada akla gelen ilk soru; Özkan Sümer böyle bir yapılaşma için yeterli mi?

Biz Özkan Sümer'le ortak değiliz. Ama böyle bir soruyu yöneltenler, yanıtlarını da vermeliler, dahası kafalarındaki ismi de açıklamalılar. Şayet bana soruyarsalar, 24 saatini bu kulübe veren Özkan Sümer'den başka aklıma bir isim gelmiyor. Bu birikim vardır, dahası en büyük avantajı da, yıllarca alt yapıda çalışmasıdır. Yani, artık alt yapıdan yeni yeni isimler çıkabilir. Zaten Trabzonspor'un kurtuluşu da orada değil mi?

Kısacası, operasyon yerindedir, düşünülen sistem de doğrudur. Ali Kemal Denizci de iyi bir seçimdir ve onun da son şansıdır. Ya bu şansı iyi kullanır, ya da olayını noktalar! Hadi bakalım; hepimize rastgele...


Bunları da Beğenebilirsiniz